Jakie są etapy zabiegu wszczepiania implantów stomatologicznych?

/

Jakie są etapy zabiegu wszczepienia implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne są znane i wybierane przez wielu pacjentów każdego dnia. Wiedza o tym, jak przebiega ten zabieg chirurgiczny, może dać pacjentowi poczucie komfortu. Typowy zabieg wszczepiania implantów stomatologicznych składa się z następujących etapów:

Zdjęcie rentgenowskie lub skan 3D

Podczas wstępnej konsultacji lekarz stomatolog zbada stan dziąseł, zębów i kości szczęki. Do tego celu wykorzysta zdjęcie rentgenowskie lub skanowanie 3D. Lekarz opracuje również indywidualny plan zabiegu.

Replika jamy ustnej

Replika jamy ustnej pomaga dentyście w jego pracy. Aby stworzyć replikę, lekarz wkłada do jamy ustnej metalową lub plastikową tacę wypełnioną płynem, takim jak poliwinylosiloksan. Pacjent wgryza się w twardniejący płyn, tworząc wycisk zębów, dziąseł i otaczających tkanek. Jest to prosta procedura, ale niektórzy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort z powodu odruchu wymiotnego lub mogą wpadać w panikę, ponieważ nie są w stanie normalnie otworzyć ust.

Ekstrakcja zęba

Jeżeli ząb, który ma zostać zastąpiony, nadal znajduje się w jamie ustnej pacjenta, stomatolog dokonuje jego ekstrakcji. Czas potrzebny na usunięcie zęba zależy od jego stanu. Złamane zęby wymagają szczególnej ostrożności podczas ekstrakcji, ponieważ mogą ulec fragmentacji. Przed ekstrakcją pacjentowi podaje się znieczulenie, aby zabieg był bezbolesny. Podczas usuwania zęba pacjent będzie jednak odczuwał nacisk.

Umieszczanie implantu stomatologicznego

Lekarz stomatolog wywierci otwór w kości szczęki i żuchwy w celu umieszczenia implantów stomatologicznych. Może także naciąć dziąsło, aby odsłonić kość. Następnie umieści implant w kości w miejscu, w którym ma być umieszczony ząb. W niektórych przypadkach konieczny może być przeszczep kości. Pacjenci zwykle nie zwracają uwagi na tę niewielką część zabiegu.

Doświadczenia związane z wszczepieniem implantu różnią się w zależności od osoby. Większość pacjentów odczuwa mniejszy dyskomfort niż się spodziewali i zazwyczaj mogą oni wrócić do domu po zabiegu. Dyskomfort po zabiegu jest porównywalny z innymi operacjami stomatologicznymi. W radzeniu sobie z bólem pomagają dostępne bez recepty środki przeciwbólowe.

Proces gojenia

Proces gojenia może trwać kilka miesięcy. W tym czasie kość szczęki i implanty zrastają się ze sobą. W ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu pacjent ogranicza się do spożywania miękkich pokarmów. Pacjenci mogą również umieścić tymczasowy ząb na implancie podczas procesu gojenia.

Łącznik i osadzenie zęba

Gdy implant zostanie całkowicie połączony ze szczęką, stomatolog umieści na nim łącznik. Po podaniu znieczulenia lekarz dokręca łącznik za pomocą klucza dentystycznego. W przypadku niektórych pacjentów lekarz może zalecić założenie łącznika w tym samym czasie co implant. Po zagojeniu się dziąseł stomatolog przymocuje sztuczny ząb do łącznika.

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych jest wieloetapowy i obejmuje różne części jamy ustnej, w tym szczękę i dziąsła. Zanim będzie można umieścić zęby na implantach, musi upłynąć znaczny okres gojenia po operacji. Skonsultuj się z dentystą, aby omówić swoje możliwości i otrzymać indywidualny plan leczenia stomatologicznego.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące sposobu wszczepiania implantów stomatologicznych, zadzwoń do nas jeszcze dziś. Chętnie przeprowadzimy Cię przez całą procedurę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy rozważasz implanty stomatologiczne w obszarze Woodland Hills? Uzyskaj więcej informacji na stronie .

Ostatnie posty

Chirurgia implantów stomatologicznych: Co to jest osseointegracja?

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych może być przerażający i wywoływać u pacjentów lęk przed stomatologią. Jednak wiedza o tym, czego można się spodziewać podczas zabiegu wszczepiania implantów stomatologicznych, pozwala pacjentom uspokoić nerwy i spokojnie podejść do każdego etapu tego procesu.Proces wszczepiania implantów stomatologicznych jest bardzo szczegółowy i składa się z kilku etapów,...

Jakie są zalety i wady implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie dla pacjentów z brakami lub uszkodzeniami zębów. Implanty stomatologiczne, które wyglądają, działają i są odczuwalne jak naturalne zęby, mogą w znacznym stopniu poprawić jakość życia pacjenta. Rozważanie, czy zdecydować się na implanty stomatologiczne, często wymaga rozważenia zalet i wad...

Jakie są etapy zabiegu wszczepiania implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne są wybierane przez wielu pacjentów każdego dnia. Wiedza o tym, jak przebiega ten zabieg chirurgiczny, może dać pacjentowi poczucie komfortu. Typowy zabieg wszczepiania implantów stomatologicznych składa się z następujących etapów:Podczas wstępnej konsultacji lekarz stomatolog zbada stan dziąseł, zębów i...

4 zabiegi u stomatologa estetycznego, które poprawią Twój uśmiech

Czy szukasz informacji na temat tego, jak dentysta kosmetyczny może poprawić wygląd Twojego uśmiechu? Badanie przeprowadzone przez American Academy of Cosmetic Dentistry wykazało, że około 50 procent dorosłych uważa, że uśmiech wywiera trwałe wrażenie podczas pierwszego spotkania. Coraz więcej osób zaczyna szukać sposobów na...