Implanty stomatologiczne są rozwiązaniem dla brakujących zębów

/

Implanty stomatologiczne są rozwiązaniem dla brakujących zębów

Implanty stomatologiczne są uważane za długoterminowe rozwiązanie dla brakujących zębów, ponieważ są one na stałe zamocowane w kości szczęki. Są one mocowane tak samo jak zęby naturalne i doskonale nadają się do uzupełniania braków zębowych. Dodatkową zaletą implantów stomatologicznych jest fakt, że nie trzeba się martwić o próchnicę. W przeciwieństwie do naturalnych zębów w implantach nie ma możliwości powstawania ubytków.

Jakie są możliwości implantów stomatologicznych?

Czy implanty stomatologiczne są lepsze niż protezy lub stałe mosty?

Tak, implanty stomatologiczne są z kilku powodów uważane za lepsze rozwiązanie niż protezy zębowe lub stałe mosty. Mosty i protezy wpływają na sąsiednie zdrowe zęby, a także mogą prowadzić do utraty kości w szczęce. Dzieje się tak dlatego, że są one umieszczane nad dziąsłami, gdzie brakuje naturalnych zębów, ale nie stymulują one kości szczęki.

Jeśli brakuje zębów przez długi czas, kość szczęki traci gęstość i zaczyna się pogarszać, co może prowadzić do uszkodzenia struktury twarzy. To sprawia, że wydajesz się starszy niż jesteś w rzeczywistości. Implanty stomatologiczne nie tylko zastępują brakujące zęby, ale również stymulują kość szczęki. Dzieje się tak dlatego, że tytanowe wkłady przytwierdzone do szczęki działają jak korzenie zębów i zapobiegają niszczeniu kości, co pozwala na zachowanie struktury twarzy.

Innym powodem, dla którego implanty stomatologiczne są uważane za lepsze od protez i mostów stałych, jest fakt, że mogą one służyć przez całe życie, co oznacza, że trzeba za nie zapłacić tylko raz. Protezy i stałe mosty wytrzymują od 10 do 15 lat, co oznacza, że trzeba je wymieniać co najmniej raz, a w dłuższej perspektywie kosztują więcej niż implanty.

Z czego składają się implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne składają się z trzech głównych elementów: Tytanowych słupków, łącznika i korony. Tytanowe słupki są przytwierdzone do kości szczęki i pełnią taką samą funkcję jak korzenie zębów. Łącznik to ta część tytanowego wkładu, która służy do podparcia korony. Po wygojeniu się dziąseł przykręca się do niego koronę, która zastępuje brakujący ząb.

Jakie są zalety koron stomatologicznych?

Korony stomatologiczne mają wiele zalet, a wśród nich można wymienić m.in:

Funkcjonalność: Przyzwyczajenie się do posiadania protez zajmuje trochę czasu, ponieważ nie czują się one dobrze, gdy są początkowo tam włożone. Żucie i mówienie to jedne z największych problemów osób noszących protezy, ponieważ mogą one przesuwać się w jamie ustnej, utrudniając prawidłowe żucie i mówienie bez niewyraźnych słów. Implanty dentystyczne są takie same jak naturalne zęby, dzięki czemu można żuć i mówić bez żadnych przeszkód.

Wygląd: Implanty dentystyczne są najbardziej zbliżone do naturalnych zębów i są prawie niemożliwe do odróżnienia od prawdziwych zębów.

Łatwe w utrzymaniu: Implanty stomatologiczne nie wymagają żadnego rodzaju specjalnej pielęgnacji. Czyści się je tak samo jak naturalne zęby, regularnie szczotkując i nitkując.

Wniosek:

Implanty stomatologiczne są doskonałym rozwiązaniem dla brakujących zębów, ponieważ wyglądają i działają jak Twoje naturalne zęby. Jeśli masz braki w uzębieniu i chcesz je zastąpić, zapytaj swojego dentystę o implanty stomatologiczne.

Czy rozważasz implanty stomatologiczne w obszarze Woodland Hills? Uzyskaj więcej informacji na stronie .

Sprawdź, co inni mówią o naszych usługach stomatologicznych na Yelp: Implanty stomatologiczne.