Od czego zależy cena implantów zębowych?

/

Mimo różnych chwytów marketingowych koszt implantu dobrej jakości nie będzie różnił się między sobą. Jeśli widzimy reklamę, w której ta cena jest przy znacznej różnicy, nawet kilkaset złotych to możemy czuć się zaskoczeni, a nawet oszukani, ale nie przez własnego lekarza, ale manipulowani przez autorów takich deklaracji, które mają najczęściej mało pokrycia w rzeczywistości.

Implant zębowy to tylko jeden element, który jest mylnie traktowany jako nowy ząb. Jest to tak naprawdę szczep w formie śruby, która będzie kryć się w kości i zastępować będzie naturalny korzeń zęba. Dopiero na nim będzie się wykonywać prace protetyczne, które maja za zadanie odnowić zęba w postaci korony bądź mostu a nawet protezy. Jeśli więc ktoś mówi, że możemy mieć implant za 1000 złotych to powinniśmy być świadomi, że to wyłącznie ułamek ceny jaka trzeba będzie zapłacić za cały proces leczenia. Na pewno nie będzie w takiej cenie kosztu łącznika, wizyt czy znieczulenia. Niektórzy są w stanie zamknąć cenę implantów do 3 tysięcy złotych, ale najczęściej oznacza to, że wszczepiony implant jest niskiej jakości i możliwe, że niektóre procedury nie zostały odpowiednio wykonane. Implanty to inwestycja na całe życie, dlatego wszystkie zabiegi powinne być wykonywane przez najlepszych specjalistów i oczywiście bez kompromisów jeśli chodzi o materiały. 

Ceny implantów zębów – składniki

Zanim wykonany będzie zabieg implantacji konieczna będzie konsultacja z implantologiem oraz planowanie całego procesu leczenia. Wizyta taka jest płatna i wykonuje się w trakcie jej trwania badania obrazowe. Niekiedy wystarczy badanie typu RTG, ale jeśli coś budzi niepokój implantologa trzeba będzie wykonać tomografię komputerową. To kolejny koszt, który wyniesie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Implanty zębów

Na podstawie wyników badan będzie można planować kolejne kroki. Jeśli miejsce, gdzie ma znajdować się implant nie budzi zastrzeżeń można się umówić z implantologiem na zabieg. Jeśli występują jakieś patologie będziemy musieli je usunąć nim wykona się zabieg. Między innymi konieczna będzie regeneracja kości, jeśli będzie występować zanik. Wtedy koszty to nawet kilka tysięcy złotych. Również podniesienie dna zatoki generować będzie takie koszty.

Zabieg wszczepienia implantu

Koszt wszczepienia implantu będzie uzależniony od tego jaki system implantologiczny będziemy wybierać oraz jaka będzie technika wszczepiania. Systemy uznanych firm, które badają swoje produkty wykonane z cyrkonu lub tytanu sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych to wysokiej jakości produkty bez domieszek z licznymi certyfikatami. Należy pamiętać, że implant staje się częścią naszego ciała. Nie możemy pozwolić sobie na podróbki czy systemy, na które nie będzie gwarancji. Jeśli producent dopiero pojawia się na rynku nie ma sensu decydować się na jego produkty. Taka firma równie szybko z rynku zniknie.

Po tym jak wykonana będzie implantacja następnie bardzo ważne będzie wykonanie odpowiedniej pracy nad tym, by wykonać rozwiązanie protetyczne. Ceny sa tutaj zróżnicowane, zbliżone do implantów. Najlepszym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne, albo takie na podbudowie z cyrkonu ewentualnie ze złota. Nieco tańszym rozwiązaniem będą korony w formie metaloceramicznej. Zabieg wykonania implantów może być uznany za udany, jeśli przez dwa lata od wszczepiania implantów nie pojawią się żadne komplikacje.