Możliwości uzupełnienia brakujących zębów

/

Możliwości uzupełnienia brakującego zęba

Czasami znalezienie opłacalnych opcji uzupełnienia brakującego zęba może być wyzwaniem. Istnieje jednak wiele sposobów uzupełnienia jednego brakującego zęba, co znacznie różni się od uzupełniania wielu brakujących zębów.

Zrozumienie wszystkich możliwości uzupełnienia brakującego zęba pozwala na podjęcie świadomej decyzji, która najlepiej pasuje do okoliczności.

Opcje uzupełnienia brakującego zęba

Chociaż niepodejmowanie żadnych działań jest zawsze dobrym rozwiązaniem, zakładając, że brak zęba nie stanowi zagrożenia dla zdrowia jamy ustnej poza względami kosmetycznymi, może on często powodować stres i niepokój u wielu osób cierpiących z powodu braku zęba.

Poniżej przedstawiono cztery najlepsze możliwości uzupełnienia brakującego zęba.

Implant stomatologiczny

Absolutnie najlepszym sposobem uzupełnienia pojedynczego brakującego zęba jest wszczepienie implantu stomatologicznego.

Implant stomatologiczny to proces wszczepiania sztucznego zęba poprzez połączenie "implantu" z kością szczęki w miejscu brakującego zęba. Jest to procedura bezpieczna, ale często jest najbardziej inwazyjna i wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Implanty stomatologiczne są też zwykle najdroższym sposobem uzupełnienia brakujących zębów.

Implanty stomatologiczne wyglądają jednak, są odczuwalne i funkcjonują jak naturalne zęby w sposób, którego nie odtwarza żadna inna procedura.

Most stomatologiczny

Most protetyczny polega na zastąpieniu brakującego zęba poprzez wykorzystanie sąsiednich zębów do umocowania sztucznego zęba na swoim miejscu. Choć jest to zabieg nieco inwazyjny, jest znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy niż wszczepienie implantu.

Wiele osób twierdzi, że most protetyczny jest lepszym rozwiązaniem niż implant w przypadku konieczności zastąpienia pojedynczego zęba (a nie kilku zębów), a ponadto jest zwykle znacznie tańszy niż implant.

Jedyną wadą mostu stomatologicznego jest to, że lekarz może być zmuszony do zmiany zębów łączących, które w wielu przypadkach są całkowicie zdrowe.

Proteza częściowa

Choć dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem może być poniesienie dodatkowych kosztów i uzyskanie trwalszego rozwiązania, które nie wypada, ruchoma proteza częściowa jest najbardziej ekonomicznym sposobem uzupełnienia pojedynczego braku zębowego.

Ruchoma proteza częściowa to sztuczny ząb, który umieszcza się w jamie ustnej i można go wyjąć, gdy nie jest potrzebny. Wadą protezy częściowej jest to, że w najmniejszym stopniu nie przypomina ona naturalnego zęba, gdy jest na swoim miejscu.

Protezę częściową należy utrzymywać w czystości, a na noc moczyć w roztworze czyszczącym.

Flipper

Flipper jest zwykle traktowany jako rozwiązanie tymczasowe, które nosi się w oczekiwaniu na bardziej trwałe rozwiązanie, takie jak implant lub most protetyczny.

Płetwa, zwana inaczej protezą tymczasową, jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem i choć może nie funkcjonować tak dobrze jak implant, most lub proteza częściowa, pozwala poprawić estetykę brakującego zęba.

Jeśli nie jesteś pewien, która opcja jest najlepsza w danej sytuacji, skonsultuj się z dentystą, aby uzyskać więcej informacji.

Czy zastanawiasz się nad uzupełnieniem brakującego zęba w rejonie Woodland Hills? Więcej informacji na temat uzupełniania brakujących zębów można uzyskać na stronie .

Ostatnie posty

Możliwości uzupełnienia brakującego zęba

Czasami znalezienie opłacalnych opcji uzupełnienia brakującego zęba może być wyzwaniem. Istnieje jednak wiele sposobów uzupełnienia brakującego zęba, co znacznie różni się od uzupełniania wielu brakujących zębów.Zrozumienie wszystkich opcji uzupełnienia brakującego zęba pozwala podjąć świadomą decyzję, która pasuje do okoliczności, w jakich się znajdujesz....

Porady stomatologa dotyczące natychmiastowego leczenia uszkodzonego zęba

Nasze niesamowite zęby są tak mocne i nie bez powodu: w zębie jest coś więcej niż to, co widzą nasze naturalne oczy, gdy patrzymy na zęby w lustrze. Budzimy się, szczotkujemy, płuczemy i przygotowujemy je do kolejnej codziennej harówki - jedzenia, żucia i picia... 365 dni w roku! Ząb składa się z...

6 wskazówek, jak radzić sobie z bólem zębów

Jeśli masz do czynienia z bólem zęba, pierwszym krokiem jest określenie pierwotnej przyczyny bólu. Następnie powinieneś być w stanie zdecydować, jaki jest najlepszy sposób na złagodzenie bólu, stanu zapalnego lub innych objawów.W przypadku niewielkich podrażnień powinno zadziałać tradycyjne płukanie zębów słoną wodą lub zastosowanie zimnego okładu. Jednak w bardziej...

4 zabiegi u stomatologa estetycznego, które poprawią Twój uśmiech

Czy szukasz informacji na temat tego, w jaki sposób stomatolog estetyczny może poprawić wygląd Twojego uśmiechu? Badanie przeprowadzone przez American Academy of Cosmetic Dentistry wykazało, że około 50 procent dorosłych uważa, że uśmiech wywiera trwałe wrażenie podczas pierwszego spotkania. Coraz więcej osób zaczyna szukać sposobów na...