Czy boisz się dentysty?

/

Boisz się dentysty?

Jeśli boisz się wizyt u dentysty, nie martw się, jest to bardziej powszechne niż myślisz. W rzeczywistości, badania przeprowadzone przez Harvard pokazują, że 13 do 24 procent wszystkich ludzi ma fobię przed dentystą. Jednakże, aby pomóc Ci zapewnić, że utrzymasz zdrową jamę ustną i wspaniały uśmiech, ważne jest, aby regularnie odwiedzać dentystę.

Aby zmniejszyć swoje obawy przed następną wizytą u dentysty, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

gabinet stomatologiczny

Jedz przed wizytą

Spożycie zdrowego, dobrze zbilansowanego posiłku co najmniej godzinę przed wizytą w gabinecie może pomóc w zachowaniu spokoju. Pamiętaj, aby unikać słodkich pokarmów i kofeiny, ponieważ mogą one powodować większe zdenerwowanie i niepokój.

Słuchaj muzyki

Siedząc w poczekalni, słuchanie muzyki może wprowadzić Cię w relaksujący nastrój, zamiast siedzieć w ciszy i z niepokojem czekać na wizytę u dentysty. Różne badania wykazały, że muzyka klasyczna ma najbardziej kojący efekt.

Przekazuj informacje

Komunikacja jest kluczowa w każdej sytuacji, zwłaszcza gdy ktoś pracuje nad Twoją jamą ustną. Nie bój się zadawać pytań o to, na czym polega zabieg, a także o przewidywany czas jego trwania.

Znajdź specjalistę, któremu możesz zaufać

Podczas gdy niektórzy dentyści są oddani swojemu rzemiosłu, jest wielu takich, którzy po prostu mają więcej umiejętności i doświadczenia niż inni. Poza tym, że jest mistrzem w swoim fachu w stomatologii estetycznej, niektórzy dentyści starają się zapewnić każdemu ze swoich pacjentów komfortowe doświadczenie i doskonałe wyniki, których pragną. Jego unikalne podejście bierze pod uwagę płeć, styl życia i pochodzenie etniczne, aby dać Ci najlepszy uśmiech możliwe.

Dowiedz się więcej na: http://bezpiecznytomograf.pl/