Stomatologia estetyczna – co to jest?

/

Doskonale wyglądające zęby, na których nie będzie plam i przebarwień to marzeniu wielu osób. Do tego dochodzi pragnienie doskonałego zgryzu. Niestety natura jest złośliwa i niestety nie każdy z nas może pochwalić się takimi uzębieniem. Obecnie jednak możemy korzystać ze stomatologii estetycznej, która będzie wsparciem dla osób, które ze swojego uzębienia nie są zadowolone. Czym więc będzie stomatologia estetyczna?

Stomatologiczna estetyczna – usługi

To dział stomatologii, który za cel stawia sobie poprawę wyglądu zębów. Do oferowanych zabiegów należy zaliczyć między innymi kwestię wybielania zębów, korygowanie kształtu, koloru zębów licówkami czy koronami, uzupełnianie brakujących zębów przez użycie implantów. Takie zabiegi sprawiają, że znów możemy cieszyć się pięknym uśmiechem pozbawionym wszelkich wad. Przekłada się to nie tylko na wygląd, ale również na nasze samopoczucie. Trzeba pamiętać, że źle wyglądające zęby wpływają również na naszą samoocenę.

Wybielanie zębów – najpopularniejsze sposoby

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów jest wybielanie zębów. To rozjaśnianie barwy zęba w taki sposób, by nie doprowadzić przy tym do uszkodzenia szkliwa. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych stosowane są lampy i żele albo też specjalny laser do wybielania zębów. Takie metody pozwalają na szybkie i bezpieczne pokonanie przebarwień. Zabiegi są bezbolesne i nie wiąże się z tym dyskomfort dla pacjenta. Warto podkreślić, że efekty będą się długo utrzymywać.

Dentystyczne wybielanie zębów

Lifting stomatologiczny

To propozycja, która jest formą skutecznego odmłodzenia twarzy bez stosowania zabiegów chirurgii plastycznej, które maja charakter inwazyjny. Doprowadza się bowiem do tego, że tkanki miękkie twarzy są podparte przez zastosowanie specjalnych rozwiązań odbudowujących uzębienie i struktur kostnych. Dzięki temu niezależnie od tego w jakim wieku będzie pacjent można oczekiwać, że uda się wymodelować wygląd twarzy. Lifting stomatologiczny wykonać mogą tylko doświadczeni stomatolodzy, którzy dysponują także odpowiednią wiedza teoretyczną. Na efekt końcowy składa się praca protetyków, ortodontów, specjalistów stomatologii zachowawczej, implantologii.

Licówki poprawiające wygląd zębów

Jeśli interesujemy się stomatologią estetyczną należy również wspominać o licówkach, które są prostym sposobem na to, by doprowadzić do zmiany wyglądu zębów. Są to specjalne nakładki, które są przygotowane z cienkiej warstwy materiału a więc masy porcelanowej. To najlepsza opcja, gdy żeby nie są równe, występują uszkodzenia. Dzięki nim będzie można także pokonać nieestetyczne przerwy między zębami, które także są niekiedy sporym problemem.

Nie da się zaprzeczyć, że stomatologia estetyczna daje nam wiele możliwości, które ostatecznie prowadzą do tego, że cieszyć się możemy idealnym uśmiechem. Zakres obecnie oferowanych zabiegów jest bardzo szeroki i dzięki temu dla każdego pacjenta można mówić o odpowiedniej propozycji.