Odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia można uzyskać u stomatologa ogólnego

/

Stomatolog ogólny odpowie na pytania dotyczące zdrowia

Czy byłeś ostatnio w naszym gabinecie stomatologicznym? Jeśli nie, nadszedł czas, aby uzupełnić swoją wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej. Większość ludzi wie, że należy myć zęby, odwiedzać dentystę, pić mleko i unikać cukru. Jednak często jest to tylko niewielka część wiedzy, jaką ludzie posiadają na temat swoich zębów. W naszym gabinecie chcemy, abyś był wyedukowanym pacjentem, ponieważ pomoże Ci to w dokonywaniu wyborów niezbędnych do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł przez cały rok. Mając to na uwadze, stworzyliśmy listę pytań, które regularnie zadają nam pacjenci oraz nasze odpowiedzi na nie.

Najczęściej zadawane pytania przez dentystów ogólnych

Czy wystarczy mi szczotkowanie zębów raz dziennie?

Nie, nie zalecamy szczotkowania zębów tylko raz dziennie. Jest to niebezpieczne dla zdrowia Twojej jamy ustnej. W rzeczywistości, gdyby to zależało od nas, szczotkowałbyś zęby trzy razy dziennie. Szczotkowanie zębów ma kluczowe znaczenie dla usuwania płytki nazębnej i bakterii, zanim spowodują one chorobę dziąseł lub powstanie ubytku. Najlepszą obroną jest proaktywne usuwanie elementów z zębów tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli sytuacja nie pozwala na szczotkowanie zębów przez cały dzień, należy przynajmniej płukać jamę ustną po każdym posiłku lub przekąsce. Mimo to zalecamy używanie miękkiej szczoteczki i pasty do zębów z fluorem podczas szczotkowania zębów przez dwie minuty, dwa razy dziennie, każdego dnia.

Dlaczego mój oddech jest cuchnący zaraz po zakończeniu szczotkowania?

Być może masz chorobę dziąseł. Jest to powszechne schorzenie, które rozpoczyna się, gdy płytka nazębna utknie pod dziąsłami. W większości przypadków nieświeżemu oddechowi towarzyszą również inne objawy, takie jak opuchnięte lub zaczerwienione dziąsła. W przeciwnym razie możesz cierpieć z powodu suchości jamy ustnej lub braku śliny. Suchość w jamie ustnej powoduje nieświeży zapach, podczas gdy wilgotna jama ustna jest świeża.

Po prostu pij więcej wody i unikaj wszystkiego, co może Cię odwodnić. Jako stomatolog ogólny możemy leczyć nieświeży oddech, ustalając jego przyczynę, dlatego jeśli borykasz się z tym problemem, skontaktuj się z naszym gabinetem.

Czy muszę leczyć ubytek w zębie?

Jeśli chcesz uniknąć poważnego bólu zęba i intensywnych zabiegów, najlepszym rozwiązaniem jest leczenie ubytku. Natychmiastowe leczenie ubytków jest najlepszym sposobem zapobiegania przyszłym podrażnieniom. Gdy ubytek jest niewielki, leczenie jest szybkie, łatwe i wygodne. Po prostu usuwamy uszkodzony obszar, oczyszczamy ząb i odbudowujemy strukturę zęba za pomocą korony lub wypełnienia. Wiele osób po prostu ignoruje dyskomfort, co nie jest rozsądne, ponieważ zaniechanie leczenia ubytku może przyczynić się do jego rozprzestrzenienia.

Boli mnie głowa i zęby, dlaczego?

W naszym gabinecie stomatologicznym zauważyliśmy, że niezwykle często po nocnym zgrzytaniu zębami pojawia się ból zęba lub głowy. Niestety, zgrzytanie zębami może prowadzić do ich wyszczerbienia. Jeśli cierpisz na tę przypadłość, jest ona całkowicie uleczalna. Wystarczy, że w nocy będziesz nosić ochraniacz na zęby, a Twoje zęby nie będą mogły się dotykać ani zgrzytać. Aby dowiedzieć się więcej, zadzwoń do naszego gabinetu stomatologii ogólnej pod numer (818) 999-2707.

Ostatnie posty

4 zabiegi u stomatologa estetycznego, które poprawią Twój uśmiech

Czy szukasz informacji na temat tego, jak dentysta kosmetyczny może poprawić wygląd Twojego uśmiechu? Badanie przeprowadzone przez American Academy of Cosmetic Dentistry wykazało, że około 50 procent dorosłych uważa, że uśmiech wywiera trwałe wrażenie podczas pierwszego spotkania. Coraz więcej osób zaczyna szukać sposobów na...

Chirurgia implantów stomatologicznych: Co to jest osseointegracja?

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych może być przerażający i wywoływać u pacjentów lęk przed stomatologią. Jednak wiedza o tym, czego można się spodziewać podczas zabiegu wszczepiania implantów stomatologicznych, pozwala pacjentom uspokoić nerwy i spokojnie podejść do każdego etapu tego procesu.Proces wszczepiania implantów stomatologicznych jest bardzo szczegółowy i składa się z kilku etapów,...

Jak Invisalign® może poprawić Twój uśmiech?

Szukasz szczegółów na temat tego, jak Invisalign może poprawić sposób, w jaki wyglądasz, gdy się uśmiechasz? Jeśli Twoje zęby nie są tak proste, jak byś chciał i z tego powodu masz tendencję do ukrywania swojego uśmiechu, to wiedz, że Invisalign jest opcją prostowania zębów, która może być właściwym wyborem dla...

Odwiedź nas po rozwiązania z zakresu stomatologii estetycznej

Czy zastanawiasz się, czy stomatologia estetyczna jest dla Ciebie? Jeśli nie jesteś całkowicie zadowolony ze swojego uśmiechu, to prawdopodobnie istnieje leczenie, które może Ci pomóc.W przeszłości, uzyskanie nowego uśmiechu było drogie i tylko coś celebryci mogli sobie pozwolić. Teraz istnieje wiele rodzajów opcji kosmetycznych dentyści oferują swoim pacjentom....