9 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu aparatów Clear Aligner

/

9 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu przezroczystych aparatów ortodontycznych

Bezbarwne aparaty Clear Aligner sprawiają, że leczenie ortodontyczne staje się o wiele przyjemniejsze. Urządzenia te umożliwiają dyskretne wyprostowanie zębów. Niegdyś osoby borykające się z problemem nieprawidłowo ustawionych lub krzywych zębów nie miały innych możliwości poza tradycyjnymi metalowymi aparatami ortodontycznymi. Chociaż udowodniono, że aparaty te są bardzo skuteczne w poprawianiu ustawienia zębów, mają one tendencję do rujnowania estetyki uśmiechu danej osoby.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed założeniem aparatu Clear Aligner

1. Mowa może być zaburzona przez kilka dni

Większość osób ma problemy z wymawianiem niektórych słów, gdy po raz pierwszy zakłada przezroczyste aparaty wyrównujące. Normalnym zjawiskiem jest seplenienie w okresie dostosowawczym. Najlepszym sposobem poradzenia sobie z tym problemem jest zwolnienie tempa mówienia. Mowa powinna wrócić do normy po kilku dniach.

2. Ludzie nie będą widzieć aparatu.

Jest praktycznie niemożliwe, aby inni mogli zauważyć, że dana osoba nosi bezbarwny aparat ortodontyczny. Mimo to niektórzy pacjenci często zastanawiają się, czy inni wiedzą, że noszą protezę. Nie wiedzą, chyba że pacjent im o tym powie.

3. Bezbarwne aparaty ortodontyczne są bardziej popularne, niż się ludziom wydaje

Na całym świecie jest wiele osób noszących bezbarwne aparaty ortodontyczne, ale ponieważ są one prawie niewidoczne, trudno się o tym przekonać. Metalowe aparaty ortodontyczne wydają się bardziej popularne niż są w rzeczywistości.

4. Pacjenci muszą je wyjmować do posiłków

Zdejmowanie przezroczystego aparatu ortodontycznego w otoczeniu przyjaciół przy lunchu nie jest najlepszym pomysłem. Pacjenci powinni znaleźć łazienkę lub inne prywatne miejsce, w którym można zdjąć aparat i założyć go ponownie po posiłku. Pacjenci powinni za wszelką cenę unikać jedzenia z bezbarwnym aparatem ortodontycznym. Może to doprowadzić do poplamienia aparatu i zwiększa ryzyko próchnicy zębów.

5. Przygotuj się na to, że będziesz zasypywany pytaniami, jeśli inni dowiedzą się o leczeniu

Wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swoich zębów. Pacjenci powinni liczyć się z tym, że będą pytani o to, jak przebiega ich leczenie, ponieważ inni prawdopodobnie są zainteresowani tym samym.

6. Pacjenci powinni szczotkować zęby po posiłkach

Szczotkowanie zębów po posiłkach jest niezbędne w przypadku noszenia bezbarwnego aparatu ortodontycznego. Usuwanie cząsteczek jedzenia i płytki nazębnej z zębów przed ponownym założeniem aparatu po posiłku pomaga utrzymać próchnicę w ryzach.

7. Nie można żuć gumy do żucia

Podczas noszenia bezbarwnego aparatu ortodontycznego pacjenci mogą pić tylko wodę. Ponieważ proteza powinna być noszona przez co najmniej 22 godziny dziennie, takie nawyki jak żucie gumy przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego.

8. Leczenie prawdopodobnie potrwa dłużej niż oczekiwano

Chociaż dzięki obrazowaniu cyfrowemu dentyści mogą dokładnie przewidzieć, jak będą wyglądały zęby pacjenta po noszeniu przez pewien czas bezbarwnego aparatu ortodontycznego, wielu pacjentów nosi aparat dłużej, niż początkowo zakładano.

9. Leczenie ortodontyczne nie kończy się na założeniu aparatu ortodontycznego

Po skorygowaniu problemów z ustawieniem zębów za pomocą aparatu ortodontycznego pacjenci nadal muszą stosować aparaty utrzymujące, aby utrzymać prawidłowe ustawienie zębów. Niektórzy pacjenci muszą nosić aparaty retencyjne przez około dwa lata po zakończeniu leczenia.

Zawsze jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące aparatów clear aligner! Skontaktuj się z nami już dziś.

Gotowy, aby rozwiązać swoje problemy z ustawieniem zębów? Już dziś umów się na konsultację z jednym z naszych stomatologów.

Zadzwoń pod numer (818) 999-2707, aby skontaktować się z John M. Chaves, DDS.

Ostatnie posty

9 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu aparatów Clear Aligner

Bezbarwne aparaty Clear Aligner sprawiają, że leczenie ortodontyczne staje się o wiele przyjemniejsze. Urządzenia te umożliwiają dyskretne prostowanie zębów. Dawno temu osoby borykające się z problemem nieprawidłowo ustawionych lub krzywych zębów nie miały innych możliwości poza tradycyjnymi metalowymi aparatami ortodontycznymi. Chociaż udowodniono, że aparaty te są bardzo skuteczne w poprawianiu ustawienia zębów,...

Jak Invisalign® może poprawić Twój uśmiech?

Szukasz szczegółów na temat tego, jak Invisalign może poprawić Twój wygląd podczas uśmiechu? Jeśli Twoje zęby nie są tak proste, jak byś chciał i z tego powodu masz tendencję do ukrywania swojego uśmiechu, to wiedz, że Invisalign jest opcją prostowania zębów, która może być właściwym wyborem dla...

4 wskazówki dotyczące właściwego utrzymania aparatu Invisalign

Dowiedz się, jak prowadzić właściwą konserwację Invisalign jest koniecznością, gdy zaczynasz nosić przezroczysty aparat ortodontyczny. Te protezy dentystyczne są używane do rozwiązywania różnych problemów ortodontycznych i szybko stają się preferowanym rodzajem aparatów ortodontycznych.Tradycyjne aparaty ortodontyczne są normą w ortodoncji od dziesięcioleci, ale te urządzenia są bardzo widoczne w...

Aparat Invisalign®: Fakty na temat procesu

Jeśli chcesz mieć piękny uśmiech, to aparat ortodontyczny Invisalign® może być doskonałą opcją dla osiągnięcia tego celu. Istnieje wiele korzyści z prostowania zębów za pomocą Invisalign®, ale najbardziej popularną korzyścią jest fakt, że alignery są całkowicie przezroczyste. Podczas prostowania zębów trudno będzie komukolwiek zauważyć, że...