Czy implanty dentystyczne są dla mnie odpowiednie? (część 2/2)

/

Część 2: Jaki jest proces implantacji zębów?

Anatomia implantów zębowych, w tym korzenia i zęba protetycznego. Po stwierdzeniu, że jesteś odpowiednim kandydatem do wszczepienia implantów stomatologicznych, możesz zacząć podejmować kroki w kierunku uzupełnienia brakujących zębów i uzupełnienia uśmiechu. Wprowadzenie implantów stomatologicznych do procesu, który trwa kilka miesięcy od początku do końca i składa się z trzech etapów.

Jak umieszczane są implanty dentystyczne?

Implanty stomatologiczne są umieszczane w trzech etapach:

1. Wstawianie korzeni

W dziąśle wykonuje się nacięcie, a w szczęce wywierca się otwór w celu zrobienia miejsca na sztuczny korzeń zęba. Tytanowy korzeń umieszcza się w kości, a następnie wykonuje się krok pierwszy.

Nie martw się, wkładanie korzeni jest zawsze wykonywane w znieczuleniu, aby zdrętwiały obszar i pomagały zapewnić sobie komfort. Podczas gojenia możesz odczuwać pewien ból, ale z bólem można sobie poradzić za pomocą leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.

2. Osseointegracja

Następnie przechodzisz przez osseointegrację. Proces osseointegracji jest okresem gojenia - może trwać od czterech do sześciu miesięcy - w którym metalowy korzeń implantu powoli przeszczepia się do otaczającej go kości. Ta część podróży po implantach jest niezbędna, ponieważ stanowi solidną podstawę dla nowego zęba.

3. Instalacja zęba

Kiedy implant staje się w domu w szczęce, nadszedł czas, aby umieścić ząb protetyczny. Do tytanowego implantu i zaczepu zostanie przymocowana korona, która zapewni stabilny i pewny ząb. Państwa nowy ząb/implant powinien być bezpieczny i działać tak samo dobrze, jak naturalne zęby.

Czy gojenie się po wszczepieniu implantów dentystycznych jest bolesne?

Po zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznego zwykle występują lekkie siniaki i obrzęki, jednak zwykle utrzymują się one tylko przez tydzień. Ból po wszczepieniu implantów stomatologicznych nie powinien być silny i zazwyczaj można go złagodzić za pomocą leków przeciwbólowych.

Jak powinienem dbać o moje implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne działają tak samo jak Państwa naturalne zęby, a Państwo będą musieli o nie dbać tak samo jak naturalne zęby. Istnieje wiele sposobów dbania o implanty i zapewnienia ich długotrwałości. Po wszczepieniu implantów lekarz stomatolog udzieli Państwu szczegółowych wskazówek dotyczących ich pielęgnacji. Nieprawidłowa pielęgnacja implantów może ograniczyć ich trwałość i spowodować dodatkowe problemy z zębami.

Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek na temat prawidłowej pielęgnacji implantów stomatologicznych:

  • Upewnij się, że regularnie odwiedzasz swojego dentystę.
  • Staraj się unikać przebarwień na zębach, takich jak kawa, sos sojowy czy czerwone wino.
  • Utrzymuj higienę jamy ustnej
  • W niektórych przypadkach przed wszczepieniem implantów może być konieczne wykonanie przeszczepu kostnego na kości szczęki, aby upewnić się, że jest wystarczająca ilość kości do podtrzymania implantu. Bądź świadomy i zajmij się złymi nawykami dentystycznymi, takimi jak szlifowanie zębów.
  • Pobyt na nich może pomóc w utrzymaniu implantów stomatologicznych i naturalnych zębów przez wiele lat.