Uśmiech za milion dolarów: Ile to naprawdę kosztuje?

/

Zaktualizowano: 2/5/2020

Istnieje kilka metod uzyskania tego idealnego uśmiechu za pomocą stomatologii estetycznej. Niektóre z tych metod obejmują: wybielanie zębów, wypełnienia, klejenie, licówki, implanty i aparaty ortodontyczne. Ale ile to naprawdę kosztuje?

Wybielanie zębów

Jest to prawdopodobnie jedna z bardziej popularnych metod w tej chwili. Jeśli chcesz usunąć plamy z zębów i rozjaśnić i wybielić swój uśmiech, wybielanie zębów jest rozwiązaniem. Procedura ta trwa około 45 minut i jest wykonywana najskuteczniej przez dentystę. Niektórzy ludzie będą próbować zrobić to na własną rękę, ale wyniki są dalekie od tych samych. Efekty tej procedury zazwyczaj utrzymują się przez sześć miesięcy lub dłużej.

Jeśli rozważasz wybielanie zębów, oto niektóre z najlepszych opcji:

    Paski wybielające: $20 do $45 (Zazwyczaj składa się z około 20 zabiegów, w zależności od marki) Laserowe wybielanie zębów: od 500 do 2500 dolarów Custom wybielanie Trays: 150 dolarów do 1,500 dolarów

Istnieją inne produkty do wybielania zębów, które są tańsze, jednak nie działają one tak dobrze, jak opcje wymienione powyżej. Produkty te obejmują:

    Wybielająca pasta do zębów lub płyn do płukania ust: od 5 do 20 dolarów. Wybielające długopisy: 20-30 dolarów Domowe środki zaradcze: Mniej niż 10 dolarów Kioski wybielające: 25-200 dolarów za aplikację

Wypełnienia dentystyczne

Wypełnienia są stosowane do leczenia spróchniałych lub uszkodzonych zębów. Istnieją dwie różne opcje ty lub twój dentysta mają do wyboru:

    Wypełnienia amalgamatowe: Krajowo, wypełnienia amalgamatowe zazwyczaj biegną od $ 129 do $ 234 w zależności od ilości powierzchni w ustach, które ich potrzebują. Ten rodzaj wypełnienia jest niezwykle trwały, ponieważ jest wykonany z metalu. Istnieją jednak pewne obawy, czy metale stosowane do tych wypełnień są szkodliwe dla użytkownika. Większość dentystów ich nie stosuje, ale osoby, które mają wypełnienia amalgamatowe, przez jakiś czas będą odczuwać wrażliwość na gorące i zimne substancje. Wypełnienia kompozytowe: Wypełnienia kompozytowe wahają się od $125 do $250 w zależności od czasu i potrzebnego materiału. Wypełnienia te wyglądają bardziej jak naturalne zęby, więc wtapiają się w nie. Mogą zawierać materiały szklane, ceramiczne, plastikowe i akrylowe, a ich trwałość wynosi zazwyczaj od pięciu do 15 lat. Ich założenie na ząb trwa dłużej i wymaga od stomatologa większej precyzji, ale obecnie są one najczęściej stosowane. Ważne jest, aby wiedzieć, że mogą one ulec przebarwieniu pod wpływem herbaty, kawy, tytoniu i innych substancji.

Bonding

Bonding to szybki i niedrogi sposób na skorygowanie pęknięć, szczelin, niskiego ciśnienia w zgryzie, przebarwień i próchnicy zębów. Stomatolodzy nakładają na ząb trwały, plastikowy materiał w kolorze zęba, który następnie utwardzają specjalnym światłem, aby związał się z zębem. Zwykle utrzymuje się on przez okres do dziesięciu lat. Po upływie tego czasu należy wrócić do dentysty w celu dokonania naprawy lub wymiany.

Sama procedura trwa zazwyczaj godzinę lub dwie, chyba że trzeba zrobić kilka zębów. To potrwa dłużej. To również może zająć kilka dni, aby dostosować się do uczucia zębów, jeśli trzeba mieć swoje zęby wydłużone.

Bonding kosztuje od 100 do 600 dolarów za ząb. Koszt będzie się różnić w zależności od ilości pracy, która jest wymagana i poziomu umiejętności potrzebnych dentysty.

Implanty

Implanty są zamiennikami korzeni zębów. Stanowią one mocną podstawę dla ruchomych zębów zastępczych lub zębów stałych. Są one zaprojektowane tak, aby pasowały do Twoich naturalnych zębów. Czas potrzebny do wykonania tej procedury jest dość długi - zwykle od trzech do 12 miesięcy, w zależności od czasu potrzebnego pacjentowi na zagojenie się.

Koszt pojedynczego implantu, w zależności od jego rodzaju i umiejscowienia, może wynosić od 2 000 do 8 500 dolarów. Większość dentystów kieruje pacjentów do chirurgów jamy ustnej, protetyków lub periodontologów w celu przeprowadzenia tej procedury.

Ale po jego zakończeniu będziesz miał bardziej naturalny i młodzieńczy wygląd.

Licówki

Licówki to plastikowe lub porcelanowe laminaty, które są przyklejane do uszkodzonego i zużytego szkliwa. Mogą one trwać nawet do 15 lat, jeśli regularnie dba się o higienę jamy ustnej.

Licówki mogą kosztować od 800 do 2 000 dolarów za ząb, w zależności od indywidualnych potrzeb. Koszt ustalany jest na podstawie wielkości, umiejscowienia, trudności i innych czynników. Jeśli chcesz poznać dokładniejszy koszt w oparciu o Twoją konkretną sytuację, znajdź certyfikowanego dentystę Lumineers, który może Ci go oszacować.

Aparat ortodontyczny

I wreszcie, aparat ortodontyczny. Chociaż jest to powszechna procedura, istnieje kilka różnych opcji, które należy rozważyć przy wyborze aparatu.

    Aparat metalowy (tradycyjny): $3,500-$6,000. Większość ludzi automatycznie obraz te tradycyjne metalowe szelki, gdy myślą o szelki w ogóle. Widziałeś je. Metalowe zamki i druty i różne kolorowe gumki unikalne dla każdej osoby w oparciu o osobiste upodobania. Istnieje również nowa funkcja, która została stworzona z tych-ciepło-aktywowane archwires, które wykorzystują ciepło ciała, aby pomóc zęby przenieść szybciej i mniej boleśnie. Jedynym minusem tych aparatów jest to, że są one najbardziej zauważalne. Aparat lingwalny: 8 000 - 10 000 dolarów. Są one podobne do metalowych aparatów ortodontycznych, ale zamiast umieszczać je z przodu zębów, umieszcza się je po wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu są niewidoczne gołym okiem. Są one jednak droższe, trudniejsze do czyszczenia, nie mają zastosowania w każdym przypadku, a korekty, które trzeba wykonywać regularnie, są znacznie trudniejsze niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Trwa to również dłużej, aby w pełni skorygować zęby. Aparaty ceramiczne:$4,000-$6,500. Są one dokładnie takie same jak metalowe aparaty ortodontyczne, z wyjątkiem tych, które są dostępne z opcją kolorowych lub przezroczystych zamków i drutów w kolorze zębów, które łączą się z zębami i czynią je mniej zauważalnymi. Minusem jest to, że te aparaty są droższe niż metalowe i muszą być pielęgnowane z uwagą, aby zamki nie plamiły. Invisalign:$3,500-$6,000. Te aparaty są używane jak retainer. Są one utworzone, aby dopasować swoje zęby, są niewidoczne, i można je usunąć, gdy trzeba jeść, więc nie są ograniczone do tego, co można i nie można jeść. Aparat Invisalign należy wymieniać co dwa tygodnie. Niestety, te aparaty nie będą działać w przypadku poważnych problemów stomatologicznych i są dostępne tylko dla dorosłych i nastolatków, a nie dla dzieci. Ich działanie trwa również najdłużej.

Cokolwiek zdecydujesz, zrób swoje badania wcześniej, aby znaleźć najlepszego dentystę w Twojej okolicy, który zaoferuje Ci cenę, której potrzebujesz z jakością uwagi, na którą zasługujesz. A jeśli nie masz ubezpieczenia stomatologicznego lub cokolwiek, aby pomóc Ci pozwolić sobie na te procedury stomatologiczne, sprawdź 1dental.com.