Invisalign: produkty spożywcze i napoje, których należy unikać

/

Invisalign: produkty spożywcze i napoje, których należy unikać

W dzisiejszych czasach istnieje więcej opcji prostowania zębów niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Z czasem technologia stomatologiczna znacznie się poprawiła, a alternatywą dla aparatów ortodontycznych stały się alignery. Alignery są tworzone w różnych formach, ale jedną z najpopularniejszych metod jest stosowanie Invisalign.

Invisalign to przezroczyste aparaty, które są wymieniane co około dwa tygodnie. Pracują one nad wyprostowaniem wszystkich zębów razem jako jednego, zamiast aparatów ortodontycznych, w których przewody i zamki prostują każdy ząb z osobna.

Wiedza o tym, jakich pokarmów i napojów należy unikać przy stosowaniu aparatu Invisalign może być pomocna dla osoby, która go ma. Podczas gdy dana osoba może nie być tak ograniczona w przyjmowaniu pokarmów i napojów, nadal istnieją pewne rzeczy, których najlepiej unikać. Dziś omówimy, czego należy unikać podczas stosowania Invisalign.

Pokarmy i napoje, których należy unikać

Żywność ciągnąca się

Najlepiej unikać pokarmów, które są szczególnie ciągnące się lub klejące. Substancje te mogą spowodować uszkodzenie samego systemu Invisalign, co może zatrzymać proces prostowania zębów. Aparat Invisalign nie jest tanią formą opieki stomatologicznej, dlatego najlepiej jest unikać wszystkiego, co jest ciągliwe i może spowodować jego uszkodzenie. Gumy do żucia, gumy do żucia lub cukierki typu "jerkies" są uważane za produkty do żucia i w miarę możliwości należy ich unikać.

Twarde pokarmy lub cukierki

Podobnie jak w przypadku pokarmów do żucia, również twardych pokarmów najlepiej unikać, ponieważ mogą one spowodować poważne uszkodzenie aparatu Invisalign. Cukierki, które są zbyt twarde, mogą spowodować pęknięcie lub wyszczerbienie szkiełka Invisalign, co znów będzie wymagało jego wymiany. Zaleca się również unikanie mięs, w których mogą znajdować się kości, ponieważ przypadkowe ugryzienie kości może również spowodować uszkodzenie znaku Invisalign.

Kawa, herbata i wino

Podczas gdy kawa, herbata i wino są szkodliwe dla zębów, narażają one również Invisalign na ryzyko przebarwień. Wszystkie te napoje są bogate w barwniki i mogą powodować zmianę koloru niemal każdej powierzchni, której dotkną. Jeśli zabarwią Invisalign, mogą sprawić, że będzie on wyglądał na brudny, co spowoduje, że zęby będą wyglądały na ciemniejsze niż są w rzeczywistości.

Wnioski

Invisalign może zaoferować osobie sposób na wyprostowanie zębów przy znacznie mniejszym zaangażowaniu niż w przypadku aparatu ortodontycznego. Są one nie tylko bardziej estetyczne, ale również łatwiejsze do opanowania. Chociaż mogą być droższe, jeśli ktoś utrzymuje je w sposób odpowiedzialny, nie musi się martwić o koszty ich wymiany. Unikanie tych specyficznych pokarmów i napojów przez krótki czas podczas stosowania Invisalign może być bardzo korzystne na dłuższą metę.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące Invisalign, to skontaktuj się z naszym biurem już dziś. Nasz przeszkolony personel pomoże Ci zrozumieć, co można jeść, a czego lepiej unikać. Cieszymy się, że możemy pomóc w jakikolwiek sposób!

Umów się na wizytę tutaj: lub zadzwoń do John M. Chaves, DDS pod numer (818) 999-2707, aby umówić się na wizytę w naszym gabinecie w Woodland Hills.

Sprawdź, co inni mówią o naszych usługach stomatologicznych na Yelp: Invisalign Orthodontist.