Czym zajmuje się pedodonta?

/

Pedodonta jest stomatologiem, który zajmuje się opieką zarówno nad zębami niemowląt, jak i nieco starszych dzieci. Jest też osobą, która dysponuje wiedzą na temat postępowania z dziećmi w sposób, który przyczyni się do zniwelowania ich strachu przed tym, co nieznane. Zwykle nie ogranicza się jedynie do leczenia, ale również przekazuje dziecku informacje na temat jak dbać o zęby i na czym polega jego praca.

Jeśli mamy w jego przypadku do czynienia z osobą, która traktuje swój zawód, jak powołanie, możemy mieć też pewność, że dziecko będzie z przyjemnością wybierało się z wizytą o dentysty. Maluchy uwielbiają naśladowanie dorosłych bez względu na to, czy tym ostatnim się to podoba, czy też nie.

Stomatolog dziecięcy

Tu otwiera się więc ogromna szansa przed rodzicami. Jeśli wpoją oni dzieciom to, jak ważne jest dbanie o żeby, dziecko samo również nie będzie ignorować kwestii związanych z właściwą higieną jamy ustnej. Dobrym pomysłem może więc okazać się zabranie dziecka na wizytę, którą u stomatologa składa jego rodzic. Takie spotkanie często okazuje się cenną lekcją, pozwala bowiem na zapoznanie się ze stomatologiem przy pracy i obala mity na jego temat.

Pierwszy przegląd zębów mlecznych

Gdy dziecko ma już wszystkie zęby, rodzice powinni zapisać je na pierwszą wizytę. Pedodonta to w takim wypadku idealny wybór, mamy bowiem do czynienia z lekarzem, który został specjalnie przeszkolony, aby odpowiadać na pytania maluchów i tłumaczyć, na czym polega jego praca.

Leczenie zębów dzieci

Po raz kolejny wiele zależy zresztą od rodziców, dobrze więc, jeśli za pierwszą wizytą pójdą w parze kolejne, odbywające się w regularnych odstępach od siebie. Leczenie zębów mlecznych to zresztą temat, który nie bez przyczyny uchodzi za dość drażliwy.

Leczenie zębów mlecznych

Wielu rodziców nie kryje negatywnych emocji, gdy przypomina sobie, jak źle wyposażone były szkolne gabinety dentystyczne w czasach ich młodości. Dziś, na szczęście, możemy już mieć pewność, że komfort pacjenta będzie miał dla stomatologa kluczowe znaczenie. Borowanie przestaje być więc jedyną usługą, na jaką można liczyć. Podczas wizyty dziecko może także liczyć na uzupełnienie ewentualnych ubytków, nie trzeba przy tym obawiać się, że sama wizyta będzie okupiona bólem. Niektóre zabiegi mogą być, mimo wszystko, dość nieprzyjemne, warto więc wybrać stomatologa dziecięcego, który uatrakcyjni je choćby proponując maluchowi kolorowe plomby. Dziecko zwykle koncentruje się wówczas na atrakcyjnym rozwiązaniu. Być może wizyta nie będzie należała do najprzyjemniejszych, nie zakończy się jednak traumatycznymi doznaniami, co już można uznać za sukces tak lekarza, jak i samych rodziców dziecka.