Używanie koron dentystycznych do ochrony osłabionych zębów

/

Czasami ukrycie problemu nie rozwiąże go. Z koronami dentystycznymi tak jednak nie jest. Korony służą do ochrony, odbudowy i podtrzymywania złamanych lub osłabionych zębów. Dla tych, którzy mają mocno przebarwione lub ostre, zniekształcone zęby, korony mogą być również stosowane do zakrywania zębów. Mogą one być również stosowane do pokrycia mostu lub dużego wypełnienia. Korony są jak kapelusze ochronne, które dodatkowo pomagają zapobiegać dalszym uszkodzeniom zęba. W mojej praktyce w Beverly Hills, oferuję najnowocześniejsze urządzenia do korony, aby pomóc chronić swoje zęby i dostać się z powrotem do patrząc i czując się najlepiej.

Korony stałe mogą być wykonane z metalu, porcelany, żywicy all-żywicznej lub ceramiki. Metale stosowane w koronach to m.in. złoto, pallad lub metale bazowe. W przypadku korony metalowej, podczas zakładania należy usunąć mniejszą strukturę zęba. Ponadto, w porównaniu z innymi koronami, metale mają zazwyczaj dłuższą trwałość przy normalnym zużyciu, takim jak gryzienie i żucie. Ponieważ jednak są one w kolorze metalicznym, wielu pacjentów preferuje porcelanę dla większej dyskrecji; korony porcelanowe są dopasowane kolorystycznie do otaczających je zębów pacjenta, dzięki czemu wyglądają jak prawdziwy ząb. Zamocowania porcelanowe i ceramiczne są najlepsze dla zębów przednich, ze względu na to, że wydają się być autentyczne, zwykle odpowiednie dla pacjentów z alergią na metal. Korony żywiczne są tańsze, ale również bardziej podatne na odpryski i złamania.

Nałożenie korony na ząb jest delikatnym zabiegiem. Ząb jest najpierw zdrętwiały, aby zmniejszyć ból, a następnie opiłowywany na górze i po bokach zęba w celu dopasowania korony. Jeśli ząb jest pęknięty lub złamany, mogę zbudować złamane miejsca z materiału wypełniającego. Po przekształceniu zęba nakładam na niego pastę wyciskową, na której osadzona zostanie korona. Dopilnuję, aby korona dobrze pasowała i nie wpływała na ugryzienie. Następnie wyciski są wysyłane do laboratorium stomatologicznego w celu wykonania korony. Korona tymczasowa jest z reguły zakładana do czasu wykonania korony stałej.

Wykonanie korony trwa z reguły około dwóch do trzech tygodni. Na drugiej wizycie należy zdjąć koronę tymczasową i założyć koronę stałą. Jeżeli korona będzie dobrze dopasowana, zdrętwiałam ząb znieczuleniem i cementowałam go na stałe.