4 popularne zabiegi stosowane w stomatologii estetycznej

/

4 popularne zabiegi stosowane w stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna umożliwia przywrócenie wyglądu uśmiechu, jeśli pacjent nie jest zadowolony z jego wyglądu. Jest to rodzaj opieki stomatologicznej, która koncentruje się przede wszystkim na poprawie estetyki zębów.

Jeśli chodzi o naprawę wyglądu zębów, istnieje wiele różnych zabiegów, które można zastosować w celu ich poprawy.

Popularne zabiegi stomatologii estetycznej

1. Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez stomatologów estetycznych. Kto nie chciałby mieć perłowo białych zębów? Istnieje wiele dostępnych bez recepty sposobów na poprawę wyglądu zębów, ale żaden z nich nie może się równać z zabiegami wybielania wykonywanymi przez dentystów. Dentyści mają dostęp do znacznie silniejszych środków wybielających, które mogą sprawić, że zęby będą bielsze nawet o dziesięć odcieni po jednej sesji.

Przed zabiegiem wybielania zębów pacjentowi zwykle zakłada się indywidualnie dopasowaną nakładkę, która pomaga utrzymać roztwory stosowane do wybielania zębów z dala od dziąseł.

2. Łączenie kompozytowe

Łączenie kompozytowe może być stosowane w przypadku wielu problemów stomatologicznych. Stosuje się je do leczenia przebarwionych, odbarwionych, zniekształconych, wyszczerbionych lub złamanych zębów. Kompozyty mają taki sam kolor jak prawdziwe zęby, więc wtapiają się w otoczenie, gdy są stosowane do naprawy zębów.

Stomatolodzy zazwyczaj używają kwasu fosforowego, aby przygotować leczony ząb do nałożenia kompozytu, a następnie nakładają na niego materiał przypominający kit. Kompozytowi nadaje się pożądany kształt, a następnie utwardza się go światłem ultrafioletowym.

3. Licówki

Licówki mogą być stosowane w celu rozwiązania wielu problemów, takich jak plamy i przebarwienia, które nie reagują na zabiegi wybielania, oraz niewielkie braki w uśmiechu. Licówka to cienka, przypominająca skorupę proteza, którą stosuje się do pokrycia przedniej części zęba. Działa ona jak maska, która ukrywa wszystkie niedoskonałości przedniej części zęba.

Licówki ułatwiają również utrzymanie białego wyglądu zębów, ponieważ często są wykonane z materiałów takich jak porcelana i ceramika, które są odporne na przebarwienia.

Podczas zabiegu stomatolog usuwa niewielki fragment szkliwa zęba, aby zrobić miejsce dla licówki. Licówki można założyć podczas jednej wizyty u stomatologa, korzystając z technologii CEREC.

4. Protezy zębowe

Proteza to kolejna proteza, która jest powszechnie stosowana w stomatologii estetycznej. Korzystają z niej głównie osoby, które utraciły większość swoich naturalnych zębów. Protezy są jednym z najtańszych sposobów uzupełnienia brakujących zębów, a ich wykonanie nie wymaga żadnego zabiegu chirurgicznego.

Dentysta pobiera wycisk jamy ustnej pacjenta, a następnie wymiary te są przesyłane do laboratorium, w którym wykonuje się protezę. Wykonanie protezy trwa zazwyczaj kilka tygodni. Gdy proteza jest już gotowa, dentysta uczy pacjenta, jak ją wkładać, wyjmować i czyścić.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące stomatologii estetycznej. Skontaktuj się z nami już dziś!

Gotowy, aby poprawić wygląd swojego uśmiechu? Zaplanuj konsultację z jednym z naszych dentystów i zbadać swoje opcje.

Zamów wizytę u dentysty tutaj: lub zadzwoń do John M. Chaves, DDS pod numer (818) 999-2707, aby umówić się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym Woodland Hills.

Ostatnie posty

4 zabiegi u stomatologa estetycznego, które poprawią Twój uśmiech

Czy szukasz informacji na temat tego, jak dentysta kosmetyczny może poprawić wygląd Twojego uśmiechu? Badanie przeprowadzone przez American Academy of Cosmetic Dentistry wykazało, że około 50 procent dorosłych uważa, że uśmiech wywiera trwałe wrażenie podczas pierwszego spotkania. Coraz więcej osób zaczyna szukać sposobów na...

Odwiedź nas po rozwiązania z zakresu stomatologii estetycznej

Czy zastanawiasz się, czy stomatologia estetyczna jest dla Ciebie? Jeśli nie jesteś całkowicie zadowolony ze swojego uśmiechu, to prawdopodobnie istnieje leczenie, które może Ci pomóc.W przeszłości, uzyskanie nowego uśmiechu było drogie i tylko coś celebryci mogli sobie pozwolić. Teraz istnieje wiele rodzajów opcji kosmetycznych dentyści oferują swoim pacjentom....

Stomatologia estetyczna dla pięknie wyglądających zębów

W wielu miastach coraz większą popularnością cieszy się nowa specjalność stomatologiczna: stomatologia estetyczna. Według American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD) "stomatologia estetyczna to stomatologia mająca na celu wprowadzenie pozytywnych zmian w zębach i uśmiechu ... (a)stomatologia estetyczna musi uzupełniać ogólny stan zdrowia ogólnego i zdrowia jamy ustnej pacjenta. "Dentysta kosmetyczny...

4 popularne zabiegi stosowane w stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna umożliwia przywrócenie wyglądu uśmiechu, jeśli pacjent nie jest zadowolony z jego wyglądu. Jest to rodzaj opieki stomatologicznej, która koncentruje się przede wszystkim na poprawie estetyki zębów.Jeśli chodzi o naprawę wyglądu zębów, istnieje wiele różnych zabiegów, które mogą...