Stomatologia estetyczna – co dzięki niej zyskasz?

/

Pewnie większość z nas już słyszała o tym, że medycyna estetyczna daje nam ogrom możliwości. Jednak to nie wszystko, ponieważ w zakresie estetycznym coraz bardziej rozwija się także stomatologia. Możliwości jakie obecnie ma stomatologia estetyczna również są znaczące i cały czas się rozwijają.

1. Wybielanie zębów

Mało jest osób, które maja doskonale wyglądające, białe zęby. Najczęściej w Polsce kolorem zębów jest biel wpadająca w żółć. I tutaj właśnie takim rozwiązaniem będzie stomatologia estetyczna, ponieważ wypracowała ona metody, dzięki którym można przeprowadzić skutecznie różnorakie zabiegi wybielające, które rzeczywiście przynoszą świetne efekty. Zabiegi sprawiają, że zęby będą jaśniejsze nawet o kilka odcieni. W przypadku martwych zębów będzie można do korony wprowadzić preparat wybielający wymieniany co parę dni aż będzie się mogło uzyskać odpowiedni efekt. W niedługim czasie martwe zęby mogą być idealnie białe.

2. Licówki na zęby

Kolejnym zabiegiem z dziedziny stomatologii estetycznej są również porcelanowe licówki. Stosowane są, gdy problemem będzie ukruszony ząb, który zaczyna źle się prezentować. Dlatego właśnie należy zastosować odpowiednie uzupełnienie. Stosowanie licówek porcelanowych jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Cieniutkie płatki nakłada się na powierzchnie wargową albo policzkową zębów.

Stomatologia estetyczna

3. Korygowanie i konturowanie zębów

Rzadko kiedy nasze żeby są idealnie równe. Może się tak zdarzyć, że dojdzie do ukruszenia albo będą one pękać. Wtedy nowoczesna stomatologia estetyczna będzie dla nas rzeczywiście istotną pomocą. Zmienić można długość, kształt zęba, przez tak zwany konturing, przez który lekarz będzie wiertłami diamentowymi szlifował ząb i będzie nadawał odpowiedni kształt. Po zabiegu zęby będą dobrze wyprofilowane i rzeczywiście te efekty jakie uda się uzyskać będą doskonałe, a jednocześnie wszystko będzie cały czas naturalne.

4. Implanty zębowe

W dobie nowoczesnych rozwiązań stomatologicznych nie będzie już problemu jeśli dojdzie do utraty zębów. Również wtedy będzie się można cieszyć pełnym uśmiechem. Rozwiązaniem w takim przypadku będzie między innymi implant. Niewielki tytanowy cylinder, który wszczepia się do kości szczeki albo żuchwy. Tam mocuje się cześć naddziąsłową, do której przygotowuje się następnie koronę. W taki sposób można gwarantować sobie taką realizację, która świetnie wygląda i bardzo dobrze będzie się sprawdzać, dlatego ta opcję warto wybrać. Niestety implanty maja taki minus, że koszt ich przygotowania jest bardzo wysoki, dlatego nie każdy na takie rozwiązanie będzie mógł sobie pozwolić, szczególnie gdy braki będą znaczące.