Naturalne wybielanie zębów

/

Tępe lub żółte zęby są spowodowane przez różne elementy w naszym codziennym życiu. W miarę jak szkliwo zębów zużywa się od spożywania słodkich, skrobiowych i kwaśnych pokarmów i napojów, żółta zębina pod nim staje się bardziej widoczna. Konsekwentne picie płynów, takich jak herbata, wino, kawa i soda, a także używanie wyrobów tytoniowych, przyczynia się do negatywnej zmiany koloru naszych zębów.

W dzisiejszej kulturze wspaniały uśmiech nie jest kompletny bez zestawu jasnych, białych zębów. Chociaż istnieją niezliczone zestawy wybielające dostępne, aby nawet najbardziej żółte zęby zauważalnie bielsze, wiele osób korzysta z naturalnych metod wybielania zębów, aby poprawić i utrzymać kolor swoich zębów. W niektórych przypadkach, ludzie znaleźli naturalne leki z jeszcze lepszymi wynikami niż zestawy do wybielania, za ułamek kosztów!

Nadtlenek wodoru i Soda oczyszczona

Jest to jedna z najstarszych metod wybielania zębów, która jest stosowana do dziś. W rzeczywistości nadtlenek jest głównym składnikiem niemal każdego profesjonalnego zestawu do wybielania zębów. Po zmieszaniu tych dwóch produktów razem, aby uzyskać konsystencję podobną do pasty do zębów, delikatnie wyszczotkuj mieszankę na zębach. Uważaj jednak, aby unikać dziąseł, ponieważ mieszanka może je podrażnić. Pozostaw mieszankę na zębach na około dwie minuty, a następnie przepłucz. Stosuj tę procedurę raz w tygodniu dla bielszych zębów.

Truskawki

To może wydawać się nieco dziwne, ale niektórzy widzą poprawę bieli zębów po kilku tygodniach zwykłego pocierania o nie truskawkami. Truskawki zawierają bowiem kwas jabłkowy, który jest naturalnym środkiem wybielającym. Należy jednak zauważyć, że pocieranie owoców zawierających kwasy i cukry w końcu zjedzą się na szkliwie zębów, dlatego bardzo ważne jest, aby po wybieleniu zębów umyć je truskawkami.

Wyciąganie oleju

Jest to kolejna nietypowa metoda, ale według wielu recenzji ma ona pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej w ogóle, jak również na wygląd zębów. Jedna łyżka stołowa oliwy sezamowej lub oliwy z oliwek powinna być płukana w ustach przez 10 do 15 minut. Olej stanie się biały, ponieważ w naturalny sposób wyciąga toksyny z zębów i jamy ustnej. Po upływie tego czasu wypluj olej i przepłucz usta wodą.