Bulimia wpływa na zdrowie jamy ustnej

/

Wiele rodzajów problemów zdrowotnych może mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej danej osoby. Jednym z najczęstszych zaburzeń, które mogą zaszkodzić wyglądowi i jakości Twoich zębów jest bulimia. Za każdym razem, gdy osoba wymiotuje, lub "wymiotuje", kwas żołądkowy przychodzi z ich jedzeniem, co jest naturalnie szkodliwe dla zębów. Dlatego też, gdy często wymiotujesz, kwas zjada szkliwo i może w końcu odsłonić zakończenia nerwowe. Wymioty zwykle przerzedzają zęby, powodując, że wydają się one również zużyte, wyszczerbione, poszarpane i odbarwione. Ponieważ bulimicy cierpią na niedobory żywieniowe, często zdarza im się również rozwijać ubytki. Z czasem, w przypadku pogorszenia się stanu, większość ludzi będzie musiała przejść przez pełny proces odbudowy jamy ustnej.

Może to obejmować konieczność uzyskania wszystkich swoich zębów koronowanych, które mogą być bardzo kosztowne. Dbałość o zęby w przypadku bulimii jest trudną rzeczą do zrobienia. Wielu bulimików szczotkuje zęby natychmiast po wymiotach, aby odebrać im smak i zapach. Ważne jest jednak, aby nie szczotkować zębów zaraz po ich zwymiotowaniu, ponieważ może to spowodować dalsze uszkodzenia zębów, np. uszkodzenie kryształków powierzchniowych na warstwie szkliwa. Mimo to zaleca się, aby zamiast szczotkować zęby, dokładnie wypłukać je wodą. Po kilku godzinach możesz umyć zęby, ale unikaj jedzenia i picia czegokolwiek kwaśnego. Kiedy szczotkujesz zęby, warstwy szkliwa są usuwane, dzięki czemu kwasy łatwiej atakują zdrowe części zębów.

Jedzenie serów i produktów mlecznych może również zmniejszyć kwaśne efekty. Oprócz wizyty u specjalisty od bulimii i leczenia zaburzeń, ważne jest, abyś odwiedził również wykwalifikowanego dentystę. Chociaż możesz być świadomy siebie, doświadczony dentysta będzie rozumiał i znał Twój stan zdrowia. Poinformuje Cię on o najlepszych sposobach dbania o Twoje zęby oraz o tym, jak uniknąć poważnych komplikacji w przyszłości.