Najlepsze aplikacje stomatologiczne

/

Zaktualizowano: 2/18/2020

Czy zdawałeś sobie sprawę, że istnieje tak wiele aplikacji stomatologicznych na iPhone'a i iPada? Od gier, przez słowniczki, po pomocne narzędzia - świat zębów jest dobrze reprezentowany w Apple App Store. Oto kilka z nich, które naszym zdaniem mogą Ci się spodobać: Tooth First Aid, autorstwa Rainmaker

  Podsumowanie: Ta aplikacja daje pierwszej pomocy informacje w oparciu o rodzaj urazu lub sytuacji i kieruje użytkowników do pobliskich gabinetów stomatologicznych.
  Pro: Użytkownicy mogą łatwo wybrać sytuację (jak "Moja korona wypadła!" lub "Mój ząb wyszczerbiony!") i przeczytać proste, jasne informacje na temat tego, jakie kroki należy podjąć. Pokazuje również lokalizacje dentystów na mapie.
  Minus: Może nie zawierać każdej sytuacji awaryjnej, a lista dentystów może zawierać tylko tyle informacji.

iBracesHelp, przez The Dental Specialists

  Podsumowanie: iBracesHelp jest zasobem dla każdego, kto ma aparat ortodontyczny lub nawet rozważa leczenie ortodontyczne. Zawiera pomocne opisy, zdjęcia i filmy dotyczące dbania o aparat ortodontyczny i radzenia sobie z dyskomfortem lub innymi problemami.
  Pro: Każda sekcja jest przejrzyście wyszczególniona, w tym takie kategorie jak "Porady dotyczące komfortu" i "Informacje o gumkach". Wydaje się, że zawiera bardzo praktyczne informacje o tym, jak radzić sobie z pracą ortodontyczną.
  Con: Niektórzy użytkownicy mieli problemy z nie mogąc wrócić do głównej strony aplikacji po wejściu do sekcji.

Motywator szczotkowania zębów, przez Dr Illing

  Podsumowanie: Ta prosta aplikacja pozwala dostosować ustawienia dla czasu trwania chcesz szczotkować, która ręka używasz, i czy chcesz włączyć dźwięk. Pokazuje schemat jamy ustnej i wskazuje, którą część jamy ustnej należy szczotkować w danym momencie.
  Plusy: Jej prostota sprawia, że można ją łatwo wyciągnąć, gdy jest się gotowym do szczotkowania.
  Minusy: Mogłaby być nieco bardziej atrakcyjna wizualnie.

Monster Mouth DDS, Breaktime Studios

  Podsumowanie: Użytkownicy muszą oczyścić paskudne zęby potwora, zanim jego usta zatrzasną się. Użytkownicy mogą pocierać zęby potwora, aby usunąć płytkę nazębną i X-ray je znaleźć małe pęknięcia, na przykład. Jeśli nie są delikatni i sprawiają potworowi "ból", zatrzaskuje on swoje usta i gra się kończy.
  Pro: Zachęca do właściwej higieny jamy ustnej, pokazując szkodliwe skutki nie dbania o zęby.
  Con: To trywializuje niektóre ważniejsze problemy stomatologiczne z mylących informacji. Na przykład, jeśli znajdziesz pęknięty ząb z rentgenem, masz wysadzić ząb bombą. Jamy są przedstawiane jako małe stworki żyjące w zębach, a wszystko, co musisz zrobić, aby je usunąć, to wyciągnąć stworka szczypcami. To mogłoby sprawić, że słaba higiena jamy ustnej wydawałaby się "fajna", gdybyś miał możliwość interakcji z małymi stworzeniami i wysadzania rzeczy w powietrze.

Encyklopedia Stomatologii, autor: MauGoH

  Podsumowanie: Encyklopedia Stomatologii zawiera informacje i zdjęcia na temat wielu terminów i zagadnień stomatologicznych.
  Pro: Możesz skopiować / wkleić tekst i obrazy do wiadomości e-mail lub nawet innych aplikacji do późniejszego wykorzystania.
  Con: Informacje mogą być prawdopodobnie zorganizowane trochę lepiej.

Aby zobaczyć dłuższą listę aplikacji stomatologicznych, odwiedź stronę Bibby Library News & Tips.

Czy używasz aplikacji stomatologicznej?