Proste wskazówki, jak zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust

/

Gdy Twój oddech nie jest świeży, możesz czuć się niekomfortowo, a nawet niepewnie w otoczeniu innych osób. Niezależnie od tego, czy masz nieprzyjemny zapach czosnku lub kawy, czy też cierpisz na bardziej przewlekłe schorzenie, takie jak halitoza, ważne jest, abyś podjął odpowiednie kroki w celu przywrócenia dobrego zapachu swojego oddechu. Jeśli guma lub miętówki to za mało, poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci poprawić zapach Twojego oddechu:

Dbaj o czystość języka

Podobnie jak zęby i dziąsła, Twój język może być siedliskiem bakterii. Zainwestuj w skrobaczkę do języka i wyrób sobie nawyk skrobania języka co najmniej dwa razy dziennie podczas szczotkowania i nitkowania zębów. Zaleca się, aby szczotkować język od jak najdalej do tyłu i zeskrobywać cząstki jedzenia aż po czubek języka. Następnie wypłucz usta i język płynem do płukania jamy ustnej, aby zabić bakterie.

Dbaj o nawodnienie

Pijąc wodę przez cały dzień, utrzymujesz wilgotność jamy ustnej i zmywasz z niej cząsteczki jedzenia i bakterie. Pomocne może być również picie herbaty, ponieważ zawiera ona roślinne substancje chemiczne, które zmniejszają oddech bakteryjny.

Uważaj na to, co jesz

Niektóre diety mogą wywoływać nieświeży oddech. Na przykład dieta o niskiej zawartości węglowodanów może powodować nieprzyjemny zapach z ust z powodu stanu spalania tłuszczu, zwanego ketozą. Kawa, alkohol, cebula, czosnek oraz inne pokarmy i napoje również mogą być czynnikami wywołującymi nieprzyjemny zapach z ust. Utrzymując zdrową dietę składającą się z owoców, warzyw, białek i zdrowych węglowodanów, a także pijąc dużo wody, możesz zwiększyć swoje szanse na to, że nie będziesz miał do czynienia z nieświeżym oddechem.

uśmiech

Domowy sposób na aloes

Aloes to nie tylko remedium na skaleczenia i oparzenia, ale może również pomóc w walce z nieświeżym oddechem. Działa on jako środek przeciwzapalny, który łagodzi kwaśną niestrawność, która może być przyczyną przykrego zapachu z ust. Rozpuszczając ćwierć filiżanki żelu z aloesu w pół filiżanki wody dziennie, możesz pomóc zmniejszyć wydzielanie kwasu żołądkowego i poprawić zapach swojego oddechu.

Mądrze wybieraj gumę do żucia

Żucie gumy lub ssanie miętówek to powszechny i tymczasowy sposób na pozbycie się cuchnącego oddechu. Ważne jest jednak, abyś wybierał gumę bez cukru i miętówki, ponieważ te z cukrem tylko pogłębiają problem. Żując gumę bez cukru, możesz zwiększyć przepływ śliny i wypłukać szkodliwe bakterie z zębów, dziąseł i języka.

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę

Jeśli zauważysz, że próbowałeś już wszystkiego i nadal nie możesz pozbyć się przykrego zapachu z ust, czas odwiedzić dentystę. Regularne profesjonalne czyszczenie zębów co najmniej dwa razy w roku może zdziałać cuda, jeśli chodzi o płytkę nazębną i kamień na Twoich zębach i dziąsłach. Dentysta może również pomóc określić, co jest najlepsze dla Ciebie, aby utrzymać świeży zapach z ust.

W większości przypadków, jeśli tylko będziesz przestrzegać zasad higieny jamy ustnej i regularnie odwiedzać swojego dentystę, powinieneś być w stanie uniknąć takich dolegliwości jak halitoza. Ważne jest również, abyś unikał palenia i używania tytoniu, ponieważ zwiększa to Twoje szanse na rozwój raka jamy ustnej i chorób dziąseł. Jeśli masz wrażenie, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby dbać o zdrowie jamy ustnej, a mimo to nadal masz halitozę, ważne jest, abyś odwiedził swojego lekarza w celu wykluczenia innych poważnych schorzeń, które mogą być przyczyną nieświeżego oddechu, takich jak cukrzyca, infekcje lub inne choroby.