Sekretne efekty oczyszczania soków

/

Wiele osób, które próbowały pić soki przez kilka dni z rzędu, zapewne poznało sposoby na to, aby ich sok warzywny smakował lepiej. Sok, który jest przede wszystkim zielony (co oznacza, że wszystkie użyte warzywa są zielone) ma zazwyczaj bardzo "ziemisty" smak, do którego trudno się przyzwyczaić. Popularnym sposobem na uczynienie zielonego soku nieco bardziej smacznym jest dodanie do niego słodkich lub cierpkich składników, takich jak cytryny, jabłka, marchewki lub winogrona. Te smaki mogą współpracować ze sobą, aby stępić mocny smak zielonego soku i sprawić, że dążenie do zdrowszego ciała będzie jeszcze przyjemniejsze. Brzmi to jak sytuacja, w której wszyscy wygrywają, prawda?

Jedną wadą dodawania owoców do zielonego soku jest to, że dodajesz również sporo skoncentrowanego cukru. Cukier zawarty w soku owocowym może łatwiej przykleić się do zębów i wypełnić wszystkie małe szczeliny w jamie ustnej, w których bakterie mają tendencję do zagnieżdżania się. Bakterie te przekształcają cukier w kwas, który może łatwo zniszczyć szkliwo Twoich zębów lub podrażnić dziąsła i spowodować infekcję. Mimo, że sokowirówkowicze powinni uważać na ten efekt, nie powinni tracić nadziei. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na zapobieganie szkodom, które mogą powstać w wyniku spożywania soków owocowych.

Jak zapobiegać uszkodzeniom szkliwa zębów spowodowanym przez soki?

  1. Pij tylko warzywa. Całkowite unikanie soków owocowych pozwala całkowicie uniknąć ryzyka próchnicy zębów spowodowanej cukrem. Jednak dla wielu osób może to być trudne.
  2. Pij sok szybko lub przez słomkę. Przepłukiwanie soku w ustach lub dłuższa chwila na przełknięcie daje cukrowi więcej szans na przyleganie do zębów.
  3. Wypij sok popijając go szklanką wody. W ten sposób pozbędziesz się większości pozostałości, które łatwo przyklejają się do zębów.
  4. Szczotkuj zęby, ale nie bezpośrednio po wypiciu soku. Cukier zawarty w soku przekształci się w kwas, który tymczasowo zmiękczy szkliwo zębów. Nie chcesz szczotkować zębów w tym momencie, ponieważ szczotkowanie miękkiego szkliwa może je zetrzeć i spowodować nadwrażliwość zębów.
  5. Zrezygnuj z soków i jedz całe owoce i warzywa. Chociaż ta opcja powoduje, że pominąć wiele korzyści z soków, może być warto, jeśli sok oczyszczania jest znacznie wpływa na zdrowy uśmiech.

Nawet osoby, które religijnie myją zęby i pilnują spożycia cukru, mogą cierpieć z powodu chorób dziąseł lub próchnicy zębów.