Najgorsze słodycze dla Twoich zębów

/

 

Mam miłe wspomnienia z wielkanocnych polowań na jajka. Moje rodzeństwo i ja rywalizowaliśmy o to, kto znajdzie najwięcej jajek lub najlepsze nagrody. Poza tym, które małe dziecko nie lubi szukać kolorowych jajek z cukierkami w środku?

Ponieważ Wielkanoc zbliża się szybkimi krokami, chcieliśmy pomóc Wam w przygotowaniach, podając wskazówki dotyczące rodzajów słodyczy, które planujecie kupić w tym roku.

1. Najgorsze słodycze dla zębów Twojego dziecka

Chcielibyśmy zacząć od stwierdzenia oczywistości: żadne słodycze nie są tak naprawdę dobre dla zębów Twojego dziecka. Podczas gdy niektóre są lepsze od innych, ważne jest, aby uważać na rodzaj słodyczy, które pozwalasz dzieciom jeść.

Większość cukierków zawiera duże ilości cukru. Cukier ten jest pożywką dla szkodliwych bakterii w jamie ustnej Twojego dziecka - bakterii, które wytwarzają płytkę nazębną. Jeśli zęby nie są odpowiednio pielęgnowane (szczotkowane, nitkowane itp.), płytka nazębna może się łatwo odkładać i zacząć powodować próchnicę.

Próchnica zębów, która nie jest leczona przez dentystę, może poważnie zaszkodzić zdrowiu jamy ustnej dziecka, powodując takie schorzenia jak choroby dziąseł.

Twarde cukierki

Twarde cukierki zwykle potrzebują trochę czasu, aby się rozpuścić, co daje więcej czasu na gromadzenie się cukru na zębach. Zwłaszcza jeśli dzieci żują twarde cukierki, ich kawałki mogą zaklinować się w zębach, powodując dalsze uszkodzenia.

Winowajcy: Lizaki (Tootsie Pops), Jolly Ranchers, Jaw Breakers, itp.

Cukierki lepkie/żuwające

Cukierki, które są lepkie lub ciągnące się są siostrami twardych cukierków. Cząsteczki cukierków mogą łatwo zalegać na zębach, tworząc szybciej płytkę nazębną. Jest to niefortunne, ponieważ cukierki ciągnące się są często ulubionymi cukierkami dzieci.

Winowajcy: Gummy Bears/Worms, Taffy, Jelly Beans, Candy Corn, Snickers, itp.

Kwaśne cukierki

Kwaśne cukierki stosują zupełnie nową taktykę, aby zepsuć uśmiech Twojego dziecka. Ponieważ są zrobione z cukru, nadal stanowią pożywkę dla bakterii, ale oprócz tego często zawierają element kwasowy - aby były kwaśne. Kwas powoduje erozję szkliwa na zębach - ochronnej powłoki wokół każdego zęba - czyniąc je bardziej podatnymi na próchnicę.

Winowajcy: Sour Patch Kids, WarHeads, Sour Skittles, itp.

2. Najgorsze wielkanocne słodycze dla zębów Twojego dziecka

Większość małych dzieci prawdopodobnie zgodziłaby się, że każdy rodzaj słodyczy jest pyszny. Niestety, niektóre z wielkanocnych słodyczy należą do powyższych kategorii. Spójrz na niektóre z wielkanocnych cukierków, które w tym roku warto zostawić na półkach.

  • Jajka z koszyczka króliczka Cukierki kukurydziane Czekoladowe jajka z kremowym nadzieniem Fluffy Stuff Cotton Tails Starburst Jelly Beans Peeps Wonka Sweet Tart Chicks

3. Na co polować w zamian

Teraz, mówi że dzieci no muszą mieć jakaś cukierki na Wielkanoc rodzaj czuje jak mówić one no muszą mieć jakaś zabawę. My chcemy, aby Państwa dzieci dobrze się bawiły, ale chcemy również, aby ich zęby były zdrowe! Oto kilka opcji, które będą lepszym przysmakiem dla Twojego dziecka na Wielkanoc.

Ciemna czekolada

Ponieważ ciemna czekolada jest tak bogata w kakao, ma ona pewne korzyści dla zębów Twojego dziecka (oczywiście z umiarem)! Niektóre świetne opcje dla wielkanocnych słodyczy to czekoladowe jajka wielkanocne Dove i wszelkie wydrążone zajączki z ciemnej czekolady.

Cukierki bez cukru

Chociaż dzieci mogą nie kochać słodyczy bez cukru, to lepsze to niż żadne słodycze! Bezcukrowe twarde cukierki i gumy są o wiele lepsze niż zwykłe cukierki. Mogą one nawet pomóc stymulować gruczoły ślinowe Twojego dziecka, pomagając zwalczać ubytki.

Orzechowe przekąski

Zdrowsze nie znaczy obrzydliwe. Spróbuj schować małe torebki z mieszanką orzechów lub batoniki KIND na polowanie! Te smakołyki są równie pyszne - i o wiele lepsze dla zębów Twojego dziecka - niż zwykłe wielkanocne słodycze.

Zabawki lub nagrody

Kiedy byłam młodsza, moi rodzice zamiast słodyczy wkładali do jajek wielkanocnych drobne nagrody lub pieniądze. Prawdziwym zwycięzcą polowania nie był ten, kto zebrał najwięcej jajek, ale ten, kto znalazł jajko z 20 dolarami w środku! W tę Wielkanoc warto rozważyć ukrycie w jajkach drobnych nagród zamiast słodyczy.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Was pomocny - i że dzięki niemu oszczędzicie sobie kilku bólów zębów.

Czy Twoja rodzina ma jakieś specjalne tradycje związane z polowaniem na jajka? Chętnie wysłuchamy Waszych opowieści w komentarzach!

Dowiedz się więcej na: http://jadczyk-stomatolog.pl